Veľkonočná lyžovačka

 

Veľká Noc vo Vysokých Tatrách aj s bláznivou lyžovačkou (06.04.2017)

Veľkoleposť Tatier, horský vzduch, jedinečné výhľady a skvelá zábava sú tie najlepšie predpoklady na tohtoročnú Veľkonočnú lyžovačku. Príďte si spolu s nami vychutnať čaro Veľkej noci priamo na najatraktívnejšie zjazdovky v strediskách Tatier,  lyžovať sa bude  v Lomnickom sedle a na Štrbskom Plese, kde sa okrem iného môžete tešiť na pestrý program, ktorý Vás počas Veľkonočnej lyžovačky bude sprevádzať. Tatranské zjazdovky budú v prevádzke, rovnako ako Tatranský ľadový dóm.  Obzrieť si môžete aj  galériu ľadových majstrov a obdivovať umenie vytvorené z ľadu.

Zapojte svoju kreativitu a zažite bláznivý jarný karneval v maskách na snehu. Zábavný pretek na lyžiach v maskách, hudobné vystúpenie skupiny TRAKY, ľudový rozprávač Jožko Jožka a hudobná skupina Vilema, cimbalová muzika Popradčan – to je len zlomok zábavy, ktorá Vás na Štrbskom Plese počas sviatkov čaká!  „Vo Vysokých Tatrách radi lámeme rekordy, a čím viac masiek – tým väčšia zábava, takže vyzývame návštevníkov, aby neváhali a prejavili svoju odvahu a tvorivosť a pomohli nám vytvoriť skvelú sviatočnú atmosféru Veľkonočnej netradičnej lyžovačky! Každá kompletná maska navyše k tomu môže lyžovať za špeciálnu cenu iba 9 € po celý deň. Viac informácií  o programe nájdete aj na webstránke OOCR Región Vysoké Tatry“, hovorí zástupkyňa OOCR Lucia Blašková.

Cez Veľkú  Noc Vás neprekvapí ani nepredvídateľné aprílové počasie. Aj v popradskom aquaparku si pre Vás pripravili program, ak Vám bude vody málo počas oblievačky, dosýta sa môžete vyšantiť v termálnych bazénoch, ktoré budú všetky v prevádzke. Čaká Vás veľkonočný animačný program s Maťkom a Kubkom, pletenie korbáčov a zdobenie kraslíc, hľadanie vajíčok a navyše aj netradičný aerobic vo vode na slovenskú a folklórnu nôtu. „ Celý Veľkonočný týždeň má aj benefičný charakter, každé dieťa, ktoré prinesie vajíčko, sladkosť alebo plyšovú hračku, získa vstup len za 1 €, vyzbierané darčeky putujú každoročne deťom v núdzi, ktoré určite potešia.“

 

V Novom Smokovci  pokračujú  v každoročnej tradícii a i tentoraz vytvorili úžasný projekt „Veľkonočné mestečko“, kde nebude núdza o umelcov známych mien, ľudové remeslá, folklórne vystúpenia, zaujímavé súťaže či chutné špeciality. Cieľom akcie je prekonanie rekordu v počte kraslíc – 918 kusov z roku 2016, ktoré budú zdobiť  Veľkonočný tatranský strom. Vítaní sú preto všetci návštevníci aj s vlastnou kraslicou, prípadne si ich budú môcť vyrobiť priamo na mieste.

 

Tatranské hotely a ubytovacie zariadenia sú pripravené privítať  lyžiarov či rodiny s deťmi. V každom z nich bude vládnuť príjemná sviatočná atmosféra, hostia si tak budú môcť užiť tradície aj moderný spôsob trávenia Veľkej Noci. Tradičné slovenské dobroty na sviatočnom stole, ale aj cudzokrajné novinky, prehliadka ukážok z tvorby tradičných ľudových remesiel v sprievode ľudovej hudby Vás vo Vysokých Tatrách čaká a neminie na každom kroku. Tešíme sa s Vami na oslavu sviatkov jari, po ktorých sa začneme pripravovať na letnú sezónu aby sme mohli znovu uviesť množstvo noviniek, atrakcií a aktivít v našich krásnych Vysokých Tatrách, uzatvára Lucia Blašková sviatočnú pozvánku.