Slnečný Dom

Aktivity

 

ŠPORT – Vysoké Tatry, Tatranská Lomnica

Lyžovanie:  Skvelé lyžovanie v Lomnickom sedle a nové široké zjazdovky zo Skalnatého plesa dole do Tatranskej Lomnice sú vďaka novému zasnežovaciemu systému a novej šesťsedačkovej lanovke Tatranská Lomnica – Štart garanciou najlepšej lyžovačky na slnečnej strane Vysokých Tatier. Od nášho penziónu je stredisko vzdialené 400 metrov.

Priamo za naším penziónom je vlek pre začiatočníkov a lyžiarska škola, kde si môžete otestovať lyže z našej požičovne lyží.

 

Turistika a horolezectvo:

Sú určite najobľúbenejšími aktivitami v tejto oblasti. Široká škála spôsobov dopravy vám uľahčí prístup k východziemu miestu pre vašu turistickú trasu. Celá oblasť Tatier je poprepletaná turistickými chodníkmi. V nadmorskej výške približne okolo 2000 m. môžete nájsť horské chaty, na ktorých máte možnosť prenocovať v prípade, že sa vyberiete na niektorú z dlhších a náročnejších túr alebo sa rozhodnete zdolať niektorý z vrcholov. V týchto chatách vám radi pripravia rôzne druhy jedál, takže nemusíte nosiť so sebou veľké zásoby jedla. V zozname túr nájdete množstvo ľahkých turistických trás, náročnejších trás, ale aj dostatok horolezeckých možností.

Sprievodcovské služby v náročnejších terénoch ponúkajú horskí vodcovia.

Korčuľovanie:

Tatranská Lomnica ponúka počas zimných mesiacov aj prírodné klzisko s požičovňou korčulí.

Tenis:

Tenisová hala ponúka možnosť hrať tenis kedykoľvek počas celého roka. V letných mesiacoch môžete využiť vonkajšie tenisové kurty.

Golf:

Približne 3 km od Tatranskej Lomnice sa nachádza obľúbené golfové ihrisko Black Stork.

Cykloturistika:

Tatranské cesty, chodníky a spevnené lesné cesty ponúkajú mnoho skvelých trás pre náročných horských cyklistov, ale aj milovníkov “zážitkovej” cyklistiky. Novú downhill trasu nájdu adrenalínoví cyklisti na Hrebienku.

Iné športové možnosti: futbal, volejbal, minigolf, biliard…

ZÁŽITKY:

Nezabudnuteľnou atrakciou je výstup visutou lanovkou na Lomnický štít, jeden z najvyšších štítov v Karpatoch s nadmorskou výškou 2633 m.
Pre vyznávačov adrenalínových zážitkov sú v blízkom okolí (Tatranská Kotlina, Štrbské Pleso) lanové “pavúčie” dráhy a v susedstve nášho penziónu sa nachádza letná bobová dráha.

Jazda na moderných zjazdových kolobežkách (dlhá 2,6 km) vedie zo Štartu, medzistanice kabínovej lanovky na Skalnaté pleso, dole do Tatranskej Lomnice k údolnej stanici kabínkovej lanovky.

Jedinečnou ponukou je aj možnosť splaviť na plti či rafte nádherný prielom Dunajca v blízkych Pieninách.

PRÍRODA:

Najväčšou a najkrajšou “živou” expozíciou tatranskej flóry a fauny sú tatranské doliny, ale za návštevu stojí aj expozícia tatranskej prírody – botanická záhrada, prezentujúca väčšinu divo rastúcich rastlín a kvetov rastúcich v tatranskej oblasti a Múzeum Tatranského národného parku so stálou expozíciu i cyklickými výstavami.

Novou možnosťou bezprostredného kontaktu s tatranskou prírodou je náučný chodník Pramenisko vo vzácnom území rovnomennej Národnej prírodnej rezervácie Tatranského národného parku. Chodník je súčasťou takmer 3,5 kilometrového prechádzkového okruhu, ktorý začína pri botanickej záhrade v Tatranskej Lomnici.

Pokojnou chôdzou sa dá tento nenáročný okruh prejsť za dve hodiny.

TERMÁLNE KÚPALISKÁ A WELNESS:

V okruhu 15-50 km z Tatranskej Lomnice môžete nájsť niekoľko vynikajúcich prírodných termálnych kúpalísk a aquaparkov, priamo v Tatranskej Lomnici je niekoľko wellness centier so širokou ponukou služieb.

ARCHITEKTÚRA A HISTÓRIA:

V regióne pod Tatrami sa môžete vybrať po stopách fascinujúcej histórie alebo objavovať nádheru schovanú v útrobách Belianskej jaskyne. Za návštevu stojí niekoľko historicky zaujímavých miest,  napr. Spišská Sobota pri Poprade, kde zrekonštruované námestie krášlia gotickérenesančné i barokové meštianske domy a za návštevu stojí aj kostol sv. Juraja (pôvodne neskororománsky, v roku 1464 goticky prestavaný), kde môžeme obdivovať neskorogotické krídlové oltáre a hlavný oltár z roku 1516 z dielne Majstra Pavla z Levoče alebo mesto Levoča s jej presláveným gotickým oltárom v kostole sv. Jakuba (oltár je vyrobený z lipového dreva v dielni Majstra Pavla v 16. st.), či  Kežmarok so svojím mestským hradom stredoveké zrúcaniny Spišského hradu zapísané do Zoznamu svetových prírodných a kultúrnych pamiatok UNESCO, Spišská Kapitula, ale aj blízka dedinka Ždiar s jej prekrásne maľovanými drevenicami a množstvo ďalších hradov, zámkov a kláštorov.