Havkáči v snežnom záprahu opäť pozývajú všetky deti do Tatranskej Lomnice

STARÝ SMOKOVEC (6. február 2017) – Expedícia „sever“ a Cesta za Inuitom, či 45 severských psov, čaká na návštevníkov počas najbližšieho víkendu v Tatranskej Lomnici. Eskimácke výpravy multižánrového podujatia Snežné psy 11.-12. februára budú plné snehu a zábavy na čerstvom vzduchu, a nielen to. 8. ročník rodinnej akcie pod záštitou Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry, odštartuje tento krát moderátor Rasťo Sokol, malých drobcov zabaví obľúbený Majster N a do tanca budú vyhrávať veselí kapelníci z Funny Fellows.


Pod Lomnickým štítom vznikne už onedlho eskimácke mestečko, kde si deti okrem pozorovania obratnej jazdy mašérov v snežných záprahoch, budú môcť vyskúšať vozenie sa na psom záprahu sibírskych a aljašských husky, užijú si celodenný animačný program a svoju polárnu expedíciu zakončia pri živej soche nórskeho bádateľa Roalda Amundsena. Malí aj veľkí sa môžu tešiť na školu tanca s Outbreak, na šikovného psíka, ktorý vie tancovať, na súťaže s moderátorom a vtipnú zábavu s Majstrom N. Interaktívne spievanie a hranie predvedie skupina Funny Fellows, ktorá deti prevedie príbehmi o Poštárovi Vincovi a epizódami z predstavenia Ako Tóno hľadal tóny. Na jednotlivých stanovištiach v Expedícii „sever“ sa deti vyberú preskúmať králičí labyrint, ocitnú sa na rybačke ľadového medveďa, precvičia si polárny zrak orla, vytvoria huskyho záprah a budú hľadať cestu do líščieho brlohu. Druhá polárna výprava pod názvom Cesta za Inuitom zasa priblíži pozorovanie tučniakov, deti skontrolujú a upevnenia Inuitovi náklad a naučia sa viazať uzly, loviť ryby, chodiť po stopách obyvateľov polárnej oblasti, zapínať plyšových psíkov do postroja záprahu a ich snaženie vyvrcholí dobytím severného pólu.

 

Snežné psy budú aj tento rok na medzistanici Štart v lyžiarskom stredisku v Tatranskej Lomnici na svahu Čučoriedky v sobotu a v nedeľu v čase od 10. do 15. hodiny. Návštevníci sa na miesto môžu vyviesť lanovkou alebo prejsť pešo po vyznačenom turistickom chodníku. Vstup na podujatie je voľný. Každé dieťa, ktoré si donesie plyšového psíka dostane drobnú pozornosť. Bližšie informácie s podrobným programom na www.vt.sk alebo www.regiontatry.sk.

 

Okrem podujatia Snežné psy si návštevníci lyžiarskeho strediska v Tatranskej Lomnici užívajú aj atraktívnu lyžovačku na 12 kilometroch zjazdových tratí. Zima vo Vysokých Tatrách je v plnom prúde. Na lyžiarskych svahoch je aktuálne 100 cm snehu a podmienky na lyžovanie sú veľmi dobré. Na výletníkov pod Lomnickým štítom čaká i rodinka obrovských mega snehuliakov, ktorí si už po tretí krát našli svoj domov na Skalnatom plese. Tí, ktorí ešte stále nemali možnosť vidieť mrazivú krásu ľadu v centre turistického diania na Hrebienku, majú stále možnosť. Ľadové sochy a výnimočný Tatranský ľadový dóm sú na obdiv až do Veľkej noci.