Hrebienok ovládnu medvede

STARÝ SMOKOVEC (3. august 2016) Už vo štvrtok štartuje na Hrebienku najobľúbenejšie a najväčšie podujatie pre rodiny s deťmi organizované počas letnej sezóny vo Vysokých Tatrách pod názvom Medvedie dni, ktoré minulý rok navštívilo až 33 tisíc návštevníkov.

Ani tento rok v ponuke letných podujatí nemôže chýbať už kultový medvedí festival, počas ktorého je na Hrebienku, ktorý je jedným z najnavštevovanejších miest v rámci Vysokých Tatier, asi najväčšia koncentrácia medveďov na svete. Samotný„Medvedí týždeň“ odštartoval už v pondelok vyrezávaním drevených medveďov, ktoré budú ešte viac spríjemňovať relax zónu na Hrebienku, a to od stredy, kedy budú osadené na svoje plánované miesta v Príjemnej zóne na Dolnej lúke. Následneod štvrtku 4. augusta až do nedele bude prebiehať nosná časť Medvedích dní, v rámci ktorej sú pripravené 4 dni výnimočnej medvedej atmosféry s nabitým programom, ktorý v sebe spája osvedčenú ponuku atrakcií, programu a vystúpení, ale aj novinky, ktoré potešia nielen detského návštevníka.

„Keďže leto to sú najmä prázdniny a vytúžený voľný čas pre všetky deťúrence, je našou snahou pripraviť a ponúknuť nevšednú ponuku najmä pre tohto najmladšieho návštevníka. Aj tento rok sme preto pripravili program, ktorý spája v sebe to najlepšie z medvedej tematiky, zážitkového trávenia času a pohybu na čerstvom vzduchu“, hovorí Andrea Žigová, výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

Tohtoročné podujatie plné dobrej zábavy spája v sebe osvedčené detské „ťaháky“ ako Máša a Medveď, Baby band s pesničkami FÍHA tralala, zábavné detské divadelné predstavenia, nové medvedie hry a súťaže, moderátorské počinyAndreja Bičana a Majstra N, vystúpenia Mira Jaroša a množstvo iných sprievodných programov. Výnimočnou novinkou bude aj časť populárneho muzikálu Mauglí, ktorý je na programe vo štvrtok 4.augusta o 15:15. So sympatickou „nadsázkou“ rozpráva príbeh vychádzajúci z Kiplingových Kníh džunglí a spolu s hlavným hrdinom privádza divákov do pestrého sveta nebezpečnej i čarokrásnej džungle, ktorý je výstižným obrazom skôr našej ľudskej spoločnosti než tej zvieracej.

Zároveň tak ako aj po minulé roky, aj tentokrát na deti čaká milý darček v prípade, že si so sebou donesú medvedíka. Kompletný program podujatia je dostupný aj na webovej stránke www.regiontatry.sk.

Nakoľko sa jedná o podujatie, ktoré je tradične návštevnícky jedno z najobľúbenejších a najnavštevovanejších, otázka dopravy a k tomu prislúchajúcemu parkovaniu je z hľadiska bezproblémového priebehu akcie naozaj kľúčová. Pozemná lanovka na Hrebienok bude jazdiť nepretržite podľa potrieb a situácie, aby tak bolo možné komfortne dopraviť do centra diania Medvedích dní všetkých, ktorí si toto podujatia nechcú nechať ujsť. „Aj počas tohto ročníku podujatia sme v úzkej komunikácii s mestskou ako aj dopravnou políciou, pripravené je aj dočasné dopravné značenie a v zálohe máme aj zmenu organizácie dopravy v Starom Smokovci. Zároveň sme pripravili niektoré dočasné parkovacie plochy, aby sme tak kapacitne vedeli aj túto časť akcie náležite vykryť. Prehľadná mapka organizácie dopravy a parkovacích plôch je pripravená a dostupná na webovej stránke www.regiontatry.sk, doplnila k Medvedím dňom na Hrebienku Andrea Žigová.